Obnova pamätníka padlým hrdinom II.svetovej vojny v Parku mieru v obci Jarabina (2021)

Obci Jarabina bola poskytnutá z výzvy predsedu vlády SR dotácia na obnovu pamätníka padlým hrdinom II. sv. vojny v Parku mieru.

V rámci projektuObnova pamätníka padlým hrdinom II. sv. vojny v Parku mieru v obci Jarabina sa obnovoval pamätník vybudovaný v obci v roku 1984. Časom bol pamätník zhotovený z betónu v značne zvetranom stave, najmä jeho betónový podstavec.

V predmetnej obnove bola sanovaná  betónová konštrukcia podstavca, podstavec pamätníka bol prekrytý žulovou doskou. Žulová tabuľa s menami bola demontovaná, betónový podstavec sa očistil, vyspravil v miestach zvetrania. Písmo na tabuli bolo obnovené striebornou farbou. Tabuľa bola osadená na obnovený podstavec.

V rámci projektu bola zrealizovaná finálna povrchová ochrana pamätníka pred poveternostnými vplyvmi penetračnými nátermi s UV ochranou. Samotný symbol dvoch dlaní držiacich 5-cípu hviezdu bol ošetrený náterom bielej farby. 5-cípa hviezda, ktorá bola v značnom štádiu zvetrania bola  zrenovovaná a doplnená o žulové pohľadové dosky v tvare hviezdy.

REALIZOVANÉ S FINANČNOU PODPOROU ÚRADU VLÁDY SR.