Výlet členov Jednoty dôchodcov v našej obci

11.09.2023

Takmer po roku sa naši seniori vrátili do krásneho rekreačného strediska - Sninské rybníky. Prvý deň večer si po spoločnej opekačke zaspievali známe piesne v doprovode akordeónu, na druhý deň ráno pokračovali poznávaním krás a pamiatok blízkeho okolia. Navštívili vyhliadku pri vodárenskej nádrži Starina, absolvovali prehliadku dvoch chrámov - Chrám sv. Michala Archanjela v Ruskom Potoku a Uličskom Krivom. Zaujala ich aj galéria miniatúr chrámov vo voľnom priestranstve v Uliči a novootvorené múzeum školy v obci Zboj, kde si zároveň pochutnali na skvelom obede. Svoje putovanie zavŕšili na najvýchodnejšom mieste SR - v Novej Sedlici. Tam si obhliadli Chalúpku deduška Večerníčka a cestou späť nevynechali ani vojenský cintorín v Stakčíne a kéliu mnícha Ignatija Čokinu v Uličskom Krivom.